Egyre keserűbb a hangulat Philadelphiában, ugyanis újabb negyedik negyedbeli vezetést sikerült az Eaglesnek elbuknia, ezzel pedig a mérleg 1-3 lett csak. Ráadásul vasárnap este a Phillies baseball csapata is vereséget szenvedett az MLB rájátszásának első körében a St. Louis Cardinals ellen, ezzel pedig a 1-1 a párharc állása. De azért történt pár rekord és említést érdemlő dolog is a 49ers ellen, nézzük ezeket. Ígérem, nem lesztek vidámat a végére.
A sort most kezdhetném két emberrel is, kezdem egy védővel. Jason Babin egyelőre úgy tűnik a nyár olyan igazolása volt, mely (már) be is vált. Három meccs után Babin 4 sackkel állt, hogy Alex Smith ellen újabb 3 rovátkát húzzon be sackfalára, ezzel jelenleg a liga legeredményesebbje 7 sackkel. Karrierje során Babin először volt „eredményes” sorozatban négy találkozón, sőt az elmúlt 8 meccset figyelve összesen 10.5 sack a mérlege. Eagles mezben utoljára Trent Cole ért el 3 sacket egy találkozón, még 2007-ben a Lions ellen. Babin 7 sackje egyébként a legtöbb, amivel valaha állt Eagle 4 meccs után (igen, még az isteni Reggie White se kezdett ilyen jól soha).
Babin mellett a másik kiemelkedő játékos Mike Vick volt. Az irányító sose passzolt még ennyi yardot karrierje során (416) egy meccsen (közel 80 yardot vert eddigi legjobbjára), bár tény, sose volt ennyi sikeres passzkísérlete (30) egy találkozón. Ha pedig ez kevés lenne, még futott 75 yardot is hozzá, tehát majdnem egymaga szerzett 500 yardot. Kicsit több mint 2 éves philadelphiai karrierje alatt ez volt 4., összességében pedig 6. 300 passzolt yardos találkozója. Olyan tekintetben is rekordot döntött, hogy sose passzolt még ennyi yardot irányító, aki legalább 75 yardot is futott azon a meccsen. Egyébként a csapat örökranglistáján ez a 7. legtöbb passzolt yard egy találkozón.
Vick kiemelkedő szereplésében óriási szerepe volt DeSean Jackson elkapónak. Karrierje 13. 100+ elkapott yardos meccsét hozta, - ugyanis 171 yardig jutott - ezzel pedig a csapat házi ranglistáján ő is a 7. helyet foglalja el a legtöbb 100 elkapott yardos találkozók számában, holtversenyben Ben Hawkins és Harald Jackson volt elkapókkal. Ha pedig a 150 yardos találkozókat nézzük, akkor négynél jár Jackson, mint ahogy Fred Barnett, Tommy McDonald és Ben Hawkins is. D-Jaxnek egyébként karrierje harmadik legjobb meccse volt yardok számában a vasárnapi. Amúgy kellett tőle már egy igazi nagy elkapás is, a 45 yardos elkapása az volt, ugyanis a tavalyi, Cowboys ellen bemutatott 91 yardos TD-je óta ez volt leghosszabb elkapása.
Vick mellett McCoy sem volt rossz, elkapta idén második TD-ét, ezzel minden meccsen szerzett legalább egy futott vagy elkapott TD-t idén, illetve utoljára Terrell Owens (nem csak utoljára, hanem Shady mellett csak ő) volt képes Eagles mezben 4 meccsen összehozni 6 vagy több futott/elkapott TD-t összesen. Meglepetés volt kicsit még Clay Harbor, aki jól játszott, több helyzetnél is jó döntést hozott és karrierje második touchdownját is megszerezte. Ha pedig a támadójátékosoknál járok, akkor meg kell említeni King Dunlap nevét, aki blokkolt egy mezőnygólt, melyre utoljára 2009-ben volt példa. Mármint arra, hogy Eagles játékos FG-t blokkoljon. Az offense egyébként összesen 513 yardot termelt, mely a hatodik legtöbb az Andy Reid érában. Ezzel pedig idén átlagosan 435 yardot szerzünk meccsenként, mely a liga negyedik legtöbbje, mint ahogy a szerzett first downok is. Az első félidő jól alakult pontszám tekintetében, az elmúlt 9 meccsen most először értük el a 20 szerzett pontot szünetre.
Akkor mégis mi lehet az oka a vereségnek? Talán az, hogy az Eagles történelem során soha nem vesztettünk egyhuzamban 3 meccsen utolsó negyedes előnyből. Talán az, hogy eddig mindössze közel 80 év alatt 3-szor vesztettünk csak 17 pontos félidei előnyről. Talán az, hogy eddig csak egyszer vesztettünk, amikor 510 szerzett yard felé mentünk. Talán az, hogy a kirúgott és szidott Sean McDermott alatt 4. negyedes előnyből 16-2 lett a mérlegünk, az új DC, Juan Castillo alatt 0-3 ezekből a helyzetekből (ugyanez Jim Johnson alatt 75-12 volt…). Talán az, hogy a San Fransisco 2004. október 10-e óta nem szerzett ennyi yardot (442-et értek el ellenünk). Talán az, hogy az előző három meccsen a negyedik negyedben nulla pontot szereztünk, míg ellenfeleink 36-ot. Talán az, hogy 1987 óta először engedett a védelem a szezon első 4 meccsén mindig 100 futott yardot ellenfeleinknek. Talán az, hogy először engedtünk a történelem folyamán mind a 4 meccsen egy futót legalább 85 yard felé. Talán az, hogy 1999 óta nem volt olyan, hogy 3 meccsen is sorozatban nulla pontot szerezzünk utolsó negyedben (az volt akkor Reid első három meccse főedzőként). Talán az, hogy az 500 szerzett yard mellé mindössze 23 pontot szereztünk, amire előtte egyszer volt példa csak Eagles által. Talán az, hogy Matt Ryan, Eli Manning és Alex Smith csak ellenünk 10 TD-t szerzett idén, míg a többi ellenfelük ellen mindössze 8-at. Talán az, hogy 1989 óta először kaptunk az első 4 meccs alatt legalább 10 passzolt TD-t. Talán az, hogy míg 2009-ben 9 interception, tavaly pedig 6 interceptiont szereztünk négy meccs alatt, addig idén mindössze kettőt. Talán az, hogy ez a 2 interception a 4. legkevesebb a történelem során 4 meccs után. Talán az, hogy 1983 óta mi vagyunk az első csapat, aki négy meccs után negatív mérleggel áll, miközben 1700 yardot szerzett legalább a támadósor. Talán az, hogy miénk a legrosszabb vörös zóna védekezés: eddig 8 TD és 2 mezőnygólt engedtünk. Talán az, hogy 30. helyen állunk futás ellen a ligában és 31. helyen yard/futás átlagban. Talán az, hogy 1949 óta nem engedtük, hogy 4 meccs után 4.9 yard legyen az ellenfél futóinak átlaga ellenünk. Talán az, hogy a vörös zóna védekezés mellett a támadás is siralmas.
Érdekesség, hogy idén egyébként összesen 20 alkalommal vesztett csapat a 4 forduló alatt negyedik negyedbeli előnyből. Ebből háromszor Vick, háromszor McNabb, kétszer Kolb volt a vesztes fél irányítója.
Az pedig egyenesen rejtély számomra, hogy sok fogadóirodánál miért mi vagyunk esélyesebbek 3 ponttal a Buffalo ellen. Ők nem látták Fred Jacksont vagy a mi futásvédelmünket?
A bejegyzés trackback címe:
https://philly.blog.hu/api/trackback/id/tr323278260
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.