Szokásos rovatunk héten egy kicsit késve, de itt van. Lássuk mi történt a számok nyelvén az atlantai vereségünk alatt.
A sort egyértelműen Jeremy Maclin nevével kell kezdenünk, no, nem azért, mert a mérkőzés végén fontos negyedik kísérletes passznál ejtette el a labdát. Hanem mert fantasztikus meccset hozott: 13 elkapása és 171 elkapott yardja is karrierje legjobbja. A 13 elkapás pedig annyira nagyszerű, hogy korábban mindössze két játékos ért el legalább egy meccsen ennyit Eagles mezben: Brian Westbrook, 14 elkapás 2007-ben a Dallas ellen és Don Looney, 14 elkapás 1940-ben a Washington ellen. Azt is meg kell jegyeznünk, hogy Maclin karrierje ötödik olyan meccsét játszotta, ahol legalább 2 TD került a neve mellé. Tette mindezt 33 találkozóból. Ez azért nagy szó, mivel az NFL mindenkori történelme során csak 10 elkapó volt erre képes. Legutóbb ezt a bravúrt Randy Moss érte el, neki elég volt 5 ilyen találkozóhoz 7 meccs. A Pro Football statisztikái szerint 1960 óta csak 12 elkapó van, akinek több ilyen meccse (legalább 2 elkapott TD) lett volna első három évében. Persze, aki hisz a számoknak, tudta, hogy Maclin fantasztikus lesz, elvégre tavaly 159 yardig jutott ellenük, hétfő reggelig ez volt karrierje legjobbja. Összességében az Atlanta ellen Maclin 24 elkapásnál és 413 yardnál jár, valamint 4 touchdown elkapásnál. Egyébként olyan tekintetben is harmadik Maclin a csapatunk történelmében, hogy ugyanazon csapat ellen legalább kétszer 150 yardot kapott volna el.
Jeremy után folytassuk a sort a futónkkal, Shady McCoy-jal. LeSean 95 futott yardig jutott, illetve megszerezte idei 2. és 3. futott hatpontosát is. Karrierje során másodszorra hozott egyhuzamban két olyan meccset, amikor mindegyiken elért futott TD-t, illetve negyedik olyan találkozója volt, amikor legalább 2 TD került a neve mellé. A zárt pályákon való dominanciája sem tört meg, utolsó négy ilyen szereplésén 486 yardig jutott 65 futásból (7.6-os átlag), illetve hatszor örülhetett TD-nek.
Ugorjunk át kicsit a védőkhöz, ahol a védőfal egyelőre nagyon ott van a szeren. Most éppen Cullen Jenkins volt a számok alapján az egyik legjobb (persze, nem minden a statisztika, szerintem Trent Cole jobban játszott), kétszer is földre vitte Ryant. Ez volt élete 5. olyan fellépése, amikor legalább két sack jutott neki. Egyébként Cullen esetében lehetett várni a sacket, elvégre az előző két évében mindig jutott neki legalább egy sack az első két meccs egyikén. Jenkins mellett az előbb említett Trent Cole és Jason Babin volt „eredményes” az irányító vadászatban. Mindketten már a Rams ellen is elértek legalább egy „zsákolást”. Babin így idén már 3 sacknél jár, 2006 óta nem volt Eagle, aki ilyen jól állt volna 2 meccs után (akkor Cole 4, Kearse 3.5-lel várta harmadik játéknapot). Visszatérve még Jenkinsre, 2010 óta 10 sacknél jár, mely a legtöbb a DT-ek között ezen időszakban, kívéve Suht, ő 11-nél jár. Aki jól számolt a meccsen vagy olvasta a statisztikát, az láthatja, egymás után két meccsen értünk el legalább 4 sacket. Utoljára ilyet a csapatunk 2008-ban a Steelers és Bears ellen ért el.
Az irányítóvadászok mellett a labdavadászaink is mutattak valamit. Asante Samuel idén először, karrierje során 43-szorra szedte el az ellenfél passzát, míg Nnamdi Asomugha karrierje 12. labdáját szedte le, elsőt Eagles meccsben. Ráfért már Asora az interception, mert ugyan nem dobnak felé sokat, de 2009. november 22-e óta nem szedett el passzt. Érdekesség, hogy Asante Samuel eddig háromszor játszott Matt Ryan ellen, mindhárom meccsen egy passzát legalább elcsípte. Samuel esetén még meg kell jegyezni, hogyha a rájátszás meccseken elért labdaszerzéseit is számítjuk, akkor a liga történelmében ő a 8. ember, aki 50 interceptiont szerzett a 9. szezonjának befejezése előtt. Ha pedig azt nézzük, hogy kik értek el 31 éves koruk előtt 50 interceptiont, akkor Samuel az 5. ilyen játékos.
Megint ugrok egyet, most Vick kerül terítékre. Ez volt Vick 100. találkozója az NFL-ben, amiért elnézést kérek, hogy előre nem jelezte. Vick a mérkőzés során megint 100-as irányító mutató fölé jutott, eddig 14 kezdőként kapott lehetősége alatt Eagles mezben ez hatodszorra sikerült neki. Egész jó arány.
Valamint, ha Vick, akkor offense. 1990 óta nem csináltunk ilyen jó harmadik negyedet, pontokat tekintve. Tehát az elmúlt 21 évben egyszer sem értünk el ebben a 15 percben legalább 21 pontot.
Debütálók is voltak, Phillip Hunt (DE) és Mike Kafka (QB) életében először lépett tétmeccsen pályára csapatunk színeiben, illetve egyáltalán az NFL-ben. Kafka amúgy 9-ból 7 jó passzát sikeresen kézbesítette (két rontott dobásából egyik a bevezetőben említett Maclin drop, a másik az utolsó másodperces passz) összesen 72 yardért. Ez kereken 100-as ratinget ért neki. Nem rossz kezdet.
Steve Smith pedig első elkapásait csinálta meg Sas szerelésben. Még kellene 105 és ez lenne karrierje legjobb éve J
Végére pedig marad a rossz dolgok:
Matt Ryan a negyedik irányító, aki a Reid-éra során 4 TD passzt is kiosztott ellenünk (Plummer 2005-ben, Cutler és Eli Manning tavaly).
Ennyi lett volna a hétre a Records, jövő héten remélem sok szépet és jót elérnek srácok New York ellen a hazai szezonnyitón. Hamarosan jön egy interjú adag, illetve előzetes csoportrangadóhoz. Addig pedig lehet küldeni kérdéseiteket a deny79@gmail.com címre, mindennel kapcsolatban.