A mai napon véget ért a Traning Camp az Eagles számára, a Steelers elleni találkozó után már a szokásos helyen, a NovaCare komplexumban készül a csapat a következő esztendőre. A külföldi oldalak írásai, videói alapján mi is követtük, sőt Bébé jóvoltából magyarul is kaptatok információkat az edzésekről. Most már csak az edzőtábor díjainak átadása maradt a szerencsés, illetve néhány esetben szerencsétlen játékosnak. A díjakat és az írást a www.philly.com oldal alapján készítettük.
Legértékesebb játékos: Michael Vick, irányító
Az edzőtábor végére világos lett, hogy Vick egyértelműen a csapat arca, a szurkolók elfogadták, a korábbi hibáit megbocsátották. Minden edzés után autogramot osztogatott, szinte mindig nyilatkozott a sajtókonferenciákon, ha játékos is ott volt, ha senki nem válaszolt DeSean holdout-tal kapcsolatban a vezetőség részéről, ő megtette. Igazi vezér lett a pályán kívül is. Emellett természetesen a játéka is fejlődött megint, a snap előtt jobban felismeri a várható blitzeket, hívja át a játékokat, ha szükséges. Young érkezését követően azonnal mentora lett, segítette. Érdekes a világ, 2 éve sokan a fejüket fogták, amikor Vick a börtönből ide érkezett. Most ő a Super Bowl esélyeink kulcspontja.
Legértéktelenebb játékos: Joe Toledo, támadó falember
Szombaton írta alá a szerződését, mivel hirtelen nem volt RT egészségesen rosteren. Hétfő délután, 5:45-kor lett elbocsájtva. Maximum 2 és fél napot volt Eagle. Még neves mezig sem jutott el, sem saját számig, csak egyet használt. Az egyetlen pozitívum ebben számára az, hogy a következő csapatnál a látogatása biztosan hosszabb lesz.
Legfélelmetesebb pillanat: Mike Patterson rohama
Akik jelen voltak, mind azt állítják, az egyik legfélelmetesebb dolog volt, amit valaha láttak focipályán, amikor Patterson rángatózni kezdett a földön fekve. Igaz, sokat senki nem látott, mert a játékosok körbeállták, de az ő arcukról is látszott, súlyos a helyzet. Nem, mint játékos szempontjából, hanem ember szempontjából kell meggyógyulnia. Szerencsére már újra edzésbe is állt.
Legsajnálatosabb pillanat: A „Dream Team” név megszületése
Young érkezését követően kérdezték az újságírók, miért pont ide, a válaszában pedig elhangzott a Dream Team-re való utalás. Azóta a média így emlegeti a csapatot, ami óriási nyomást helyezhet a játékosokra. És ez a szezon során egyre erőteljesebb lesz, egyre többször is fog elhangzani.
Legemlékezetesebb pillanat: Nnamdi Asomugha aláír
A cikk íróját idézném: „Amikor elhagytam az edzőközpontot, az a hír járta, hogy a Cowboys és a Jets fut versenyt Aso-ért és ma lesz még döntés. Majd a kocsiban a telefonomra nézve, a twitter szerint a Jets kiszállt. Már kezdtem elkönyvelni, hogy DeSean Jackson évente legalább kétszer szembe fog nézni a liga egyik legjobbjával a posztján. Vezetés közben rádiót hallgattam, ahol egyszer csak jött a breaking news, Aso döntött. Kíváncsian vártam, a Cowboys mennyit adott neki, de amikor mondták, hogy az Eagles szerezte meg, majdnem lehajtottam az útról. Mire hazaértem, a telefonom soha nem látott bejövő hívás, SMS, e-mail, twitter kérdés volt.”
Legnagyobb pozitív meglepetés: Jason Kelce, center
A draft előtt Kelce egy hátsó körös picknek vagy draftolatlan szabadügynöknek volt jósolva. Az Eagles végül a hatodik körben őt választotta, egyike lett a három érkező falembernek. Watkins-tól mindenki sokat várt, Vandervelde-től is várták a jó camp teljesítményt, de Kelce esetén sokan a practice squad helyet is kérdőre vonták. Ennek ellenére mindenkit meggyőzött, folyamatosan Jamaal Jacksonnal harcolt a kezdő center posztért az edzések alatt, biztos roster helyet szerezve magának.
Legnagyobb negatív meglepetés: Trevor Laws, védő falember
Előrelépést vártak tőle az idei szezonban a szakértők, de egy kellemetlen sérülés és igazolások következtében nagyon nehéz dolga lett. Pedig jól indult számára a TC, kiderült, hogy jó pár font izmot felszedett a lockout alatt, jobban néz ki, mint valaha. Aztán jött a sérülése, edzéseket ki kellett hagynia. Majd érkezett pár DT, Hargrove és Landri tapasztalt rókák, míg Jenkins egyértelműen kezdő helyért, igaz Bunkley távozott. Patterson ugyan megsérült, de jelenleg visszatért, egyértelműen kezdő helyért harcolva. Dixon pedig robbantani szeretne. Így Laws könnyen lehet, hogy az 53-as keretet már nem éri meg, vagy csak 5. helyen a DT sorban.
Legnagyobb változás tavalyhoz: Passz elleni védelem
Várható volt, hogy a csapat gyengeségén változtatás lesz, de nem ilyen szintűre számítottunk. 31 engedett TD, valamint a liga leggyengébb vörös zónás védekezése tavaly, idén pedig könnyen lehet, hogy a liga egyik legjobb védelme passz ellen, köszönhetően a két érkező sztár CB-nek (DRC és Aso), valamint a pass rush erősödésének (Jenkins, Babin). Ha a safety sor is rendben lesz (Page és Jarrett is bíztató), akkor már csak a TE elleni védekezésen kell javulni.
Legemlékezetesebb, személyes pillanat: Juan Castillo módszere
Az író személyes emléke ez, amit érdekesnek talált. Castillo, értelemszerűen sisak nélkül is úgy oktatja a védő játékosait (akik sisakban vannak), hogy egyrészt ordibál velük és szidja őket, másrészt, akár rá is fejel a sisakjukra. Volt is olyan sajtókonferencia, ahol sebbel a homlokán jelent meg.
A bejegyzés trackback címe:
https://philly.blog.hu/api/trackback/id/tr533158856
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.