![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20head.jpg)
Ha pedig ez nem lenne elég, akkor olyan párharcokat láthatunk, mint Asante Samuel vs. Roddy White, Nnamdi Asomugha vs. Julio Jones többek között. Ráadásul a találkozó végső győztese könnyen lehet, hogy a siker miatt léphet esetleg a rájátszásban hazai környezetben pályára, pont a vesztes ellen.
Az utolsó egymás elleni találkozó és a múlt
2010. október 17.
Falcons 17 – Eagles 31
Kevesebb, mint egy év telt el a két csapat legutóbbi összecsapása óta. Akkor egy nagyon kemény kezdésnek köszönhetően a vártnál simábban nyertünk az Atlanta ellen, Kevin Kolbbal a kezdőben (Vick sérült volt). Kolb és az Eagles lehengerlő volt, az irányító 326 passzolt yardig és 3 TD-ig jutott, 133.6 lett az irányító ratingje, majd pár nap múlva meg is választották a forduló támadó játékosának az NFC-ben. Kicsit a számok mögé nézve arra emlékezhetünk leginkább, hogy az első 3 drive-unk 3 touchdownnal végződött (DeSean Jackson futott, DeSean Jackson elkapott, Jeremy Maclin elkapott hat pontos), így kevesebb, mint 8 perc után 21-0 állt az eredményjelzőn. A Falcons azonban éledezett, előbb Tony Gonzalez, majd Matt Bryant révén zárkóztak, de Maclin egy 83 yardos elkapott TD után bebiztosította a győzelmet. Jeremy, köszönhetően ennek a játéknak is, élete találkozóját játszotta, 7 elkapásból 159 yardig jutott. Kiemelkedő volt még Trent Cole, aki egy sackje mellé 3 negatív yardos szerelést is összehozott, illetve az egyikből fumble is lett.
![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20vick.jpg)
„Kis” kuriózumot adhat a meccsnek, hogy főidős találkozó lesz. Ilyen alkalmakkor 49-35 a mérlegünk, az NBC csatornán pedig 5-9 (Ők adják a találkozót majd). Az Atlanta ellen országos TV által közvetített meccsen hatszor játszottunk (egyszer rájátszásban), négyszer mi, kétszer ők nyertek.
Mire számítsunk, ha az Eagles támadósora birtokolja a labdát?
![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20desean.jpg)
Ha a statisztikákra nézünk, még jó érzés lehet olvasni azt is, hogy 2008 óta a második legtöbb nagy passz játék a mi csapatunkhoz fűződik, tehát Vick könnyen Cutler nyomdokába léphet, ez ugyanis a Rams ellen is jól ment (7 big play összesen). Fentebb utaltam, hogy pazar volt a futójátékunk, náluk vannak e megállításához szükséges fontos hiányzók, de konkrétabb adataim is vannak: McCoy egy hét után a liga második legjobb futója (122 yarddal, csak Darren McFadden jobb), illetve a liga legjobb futásátlaga a miénk (31 futásból 237 yarddal ez annyira nem is kétséges). Jó előjel az is, hogy McCoy-nak fedett pályán nagyon megy, 8.3-as átlaggal fut ilyen környezetben. Tavaly elég szomorú volt néha a helyzet a 3. down szituációk megoldásában, sikerült itt is fejlődni, Rams ellen 66.7%-ban megoldottuk ezeket, csak a Packers volt ugyanilyen jó, mindenki más gyengébb. Ha pedig a futásokat nem nézzük ezekben a helyzetekben, csak Vick teljesítményét, akkor 8-ból 7 jó passz 70 yardért és egy touchdownért és 142.7-es irányító mutató (ennél csak Brees és Kolb volt jó – igen, KOLB). Valamint hangsúlyozom még egyszer, elég tehetséges játékosok mutattak egyelőre keveset, akiktől várhatunk még nagy meccseket (Maclin pl.).
Mire számítsunk, ha a Falcons támadósora birtokolja a labdát?
![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20jones.jpg)
Kulcs „match-upok”
DeSean Jackson (WR) – Dunta Robinson (CB)
Egyrészt fontos párharc lesz, mivel D-Jax volt az első héten a legjobb elkapónk, új szerződésért játszik, Vick nagyon érzi őt, tehát a passzai jelentős része repülhet arra. Másrészt van pikantéria is, tavaly Robinson ütközte le, szabályosan Jacksont, ami után agyrázkódás miatt pár hetes pihenőre kényszerült a gyors lábú elkapónk. Tegyük hozzá azt is, tavaly D-Jax addigra már egy futott és elkapott TD-t is bemutatott.
Jason Babin és Juqua Parkers (DE’s) - Tyson Clabo (RT)
Clabo tavaly Pro Bowl meghívót érő játékot nyújtott, nyáron szabadügynök mivoltja ellenére is maradt csapatánál. Futásblokkolásban kiváló falember Clabo, passzblokkolásban pedig folyamatosan fejlődik. Most kap egy kemény felmérőt, Washburn szereti kihasználni amúgy is a baloldali DE-eket jobban, mint az átlag D-Line edző, emellett pedig sok szakértő szerint fog arra menni több blitz is, illetve rotálva lesz a két említett úriember, végig frissen tudják rohamozni őt. Az első meccsen mindketten jók voltak, Babin 2 sack, Parker pedig 55 yardos fumble return touchdown.
Ismerősök
Mike Vick. Kell részletezni? Nem hiszem, de megteszem röviden. 2001 és 2006 között az Atlanta sztárja volt, 67 meccsen kezdett a korábbi 1/1-es. Vezetése alatt 38-szor nyertek, 53.8%-ban passzolt pontosan összesen 11298 yardért és 71 TD-ért. Lábbal 3859 yardot ért el 527 futásból, ezekből 21 TD született. Több rekord is tartozik nevéhez. Chas Henry, az újonc punter kicsit haza látogat, Georgia államban született. Bobby April, jelenlegi speciális egység koordinátorunk is ismeri az Atlanta csapat, 1991 és 1993 között ott töltötte be ugyanezt a szerepkört, illetve a TE játékért is ő felelt. A túloldal ST edzője is kötődik kicsit másik csapathoz, városához, Keith Armstrong 1987-ben a Temple iskolánál kezdte edzői pályáját. Korábbi csapattársak is akadnak: Justin Blalock (G) védte 2006-ban a Texas Longhorns színeiben Youngot, amikor BCS nagydöntőt nyertek. Spencer Adkins (OLB) Dixon csapattársa volt Miamiban, Colt Anderson pedig Kroy Bierrmannel (DE) futballozott együtt a Montanaban. Thomas DeCoud (S) egy időben járt a California egyetemre DeSean Jacksonnal, míg William Moore (S) Jeremy Maclin csapattársa volt a Missouri Tigers mezében.
Akire külön figyelj
![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20white.jpg)
White az elmúlt 4 év során folyamatosan fejlődik, pedig már 2007-ben is 1202 yardig jutott. Nincs elkapó, aki ebben a 4 esztendőben több yardig jutott volna, mint ő (5158 yard az ő mérlege). Pedig nem indult egyszerűen a profi lét a korábbi elsőkörösnek, páran már bustnak tartották, hiszen első 2 éve alatt 59 elkapásig jutott csak. Tavaly pedig már a legtöbbször célba vett elkapó volt (175 passz ment felé), el is ért 115 elkapást és 1389 yardot, járt is az All-Pro titulus. Idén sem nagyon vett vissza, 8 elkapással kezdett a Bears ellen, Asante Samuel számára igazi kihívás lesz várhatólag.
![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20abraham.jpg)
Nem fiatal, sebessége is már kissé kopottas, de fantasztikus játékos, aki az elmúlt 6 évben négyszer is kétszámjegyű sackkel zárt. Háromszoros All-Pro (2001, 2008, 2010), rengeteg rutinnal, trükkel a tarsolyában, nem fogok meglepődni, amikor Vick menekül előle. Ja, és ő is bekezdett, 2 sack csak a Macik ellen.
Rekordváró
Sok újat nem tudok figyelmetekbe ajánlani, ezért csak tömören. DeSean Jacksonnak 119 punt után visszahordott yard szükséges a házi rangsorban a 2. helyhez. De 100 yardos meccset is hozhatna (szeptemberben ez nagyon megy neki, 11-szer lépett a hónapban karrierje során pályára, hétszer 100 elkapott yard felett zárt), akkor holtversenyben a hetedik helyen állna e műfajban Ben Hawkins és Harold Jackson társaként házi ranglistánkon 13 meccsel. Még mindig D-Jax: ha netán visszahordana és futna is egy TD-t (de bármelyiket bármikor az évben), akkor ő lenne az első játékos, aki 4 év alatt sorozatban legalább 1 elkapott, 1 futott és 1 visszahordott TD-t összehoz. Mike Vick is beállíthat egy nagy rekordot szerencsés esetben, 200 futott yardnyira van Randall Cunninghamtől a liga történelme során, irányító által futott yardokban. Amit azonban könnyebben elérhet, az a 15000 passzolt yard, ugyanis 204 szükséges már csak neki. Juqua Parker pedig másfél sackre van Mike Mamulától, a házi ranglista 13. helyezettétől. Egy érdekes dolog is bekövetkezik, remélem, 1949 óta nem kezdtük az évet 2-0-lal úgy, hogy első két meccsünk idegenben lett volna. Egyébként sem a jó rajtok a jellemzők ránk, 2004 óta nem sikerült hibátlan első két hetet hozni.
Ennyi lett volna a mostani beharangozó adag. Nézzétek a meccset, 1980 óta úgysem játszottunk sorozatban két Dome meccset.
![](http://philly.blog.hu/media/image/Beharangoz%C3%B3/falcons%20cheer.jpg)
Címkék: beharangozó falcons regularseason