Gyenge játékunk ellenére nyertünk a Rams ellen, majd sokkal jobb játékunk ellenére veszítettünk a Falcons ellen. Most azonban teljesen mindegy milyen játékkal, de nyernünk kell a csoportellenfél, New York Giants ellenében, az idei első hazai meccsünkön. Nézzük, mit mondanak a számok, mi várható, milyen rekordra figyeljünk kicsit.
Az utolsó egymás elleni találkozó és a múlt
2010. december 19.
Eagles 38 – Giants 31
Nincs Eagles fan, de szerintem Giants rajongó sem, aki ne emlékezne erre a meccsre. Nem részletezném a meccset, mind az oldalunkon, mind ezer amerikai focival foglalkozó site-on megtettük/megtették már, inkább ugrok a lényegi részéhez: 8 perc van hátra, 31-10 oda. Vick 65 yardos passzt oszt ki Celeknek, touchdown. 31-17. Nem várt onside kick jön, újra mi támadunk, Vick végig viszi kézzel, lábbal a csapatot, újabb TD. 31-24. Védelem helytáll, 3:01 vége előtt, időkérés nélkül saját 12 yardosunkról jöhetünk. 3&10, Vick 33 yardos futással oldja meg. Pár play, majd Maclin 13 yardos elkapása/brusztolása után újabb hat+egy pont kerül a táblára, 31-31. Kevesebb, mint másfél perc van hátra. A Giants nem tud előrehaladni, 14 másodperccel a mérkőzés vége előtt át kell rúgniuk a labdát nekünk. A snap nem pontos, kissé magas, Dodge elrúgja, DeSean nehezen összeszedi, miután elejti, megindul, átcikáz a védők és a jó blokkok között, az end zone előtt keresztbe vág, látja, hogy lejárt az idő, majd belép. 37-31!!! Akers persze még a mezőnygólt értékesíti, ezzel lesz teljes egy újabb fejezet a Giants és Eagles történelemkönyvben.
Ebben a történelemkönyvben összesen eddig 158 fejezet található, 72 Eagles sikerű, 84 Giants győzelmű, egy pedig döntetlen szagú. Ha csak a Phillyben játszódó részeket nézzük, akkor 41-36-1 ide a fejezetmérleg. Ebből persze nem mind a mostani helyszínen játszódott, csak a Lincoln Financial Fieldet nézzük, akkor 5-4 nekünk. Összességében pedig az utolsó hat felvonást mi nyertük. Rájátszásban eddig 4 találkozót rendeztek a két rivális csapat között, ott 2-2 a mérleg. Ha kicsit edző vs. edző oldalról közelítjük meg, akkor Reid 13-11-es mérleggel áll a Giants ellen, ebből hazai környezetben 6-6 az állás. Coughlin ellen 8-7-re áll a mesterünk.
Mire számítsunk, ha az Eagles támadósora birtokolja a labdát?
Mivel még nem 100%, hogy ki fog irányítani, így kicsit nehéz dolgunk van, hogy megmondjuk, mi is várható. Ami azonban biztos, hogy mindegyik QB esetében a kezdő elkapó páros DeSean Jackson és Jeremy Maclin lesz. Mindketten eddig egy felejthető és egy nagyszerű meccset hoztak. Őket egészíti ki a biztos kezű Jason Avant, aki idén is megbízható a harmadik downok esetén. Mindenképpen faktor lesz még Steve Smith, hiszen volt csapata ellen most először lép pályára. Mellettük meg kell említeni LeSean McCoy nevét is, talán mindkettő meccsen az egyik legjobbja volt az egész csapatunknak. Nem futott nála senki több touchdownt idén még a ligában, pedig nagyon jó átlaggal fut, tehát nem ezermillió futásból érte el. Az egész alapja persze a támadófal lehet, akik az első hét után a másodikra egyre jobban összeálltak (nem engedtek sacket sem, amire 2009. december 20-a óta nem volt példa), remélhetőleg tovább fejlődnek. Ezt az egységet akarja megakadályozni a Giants védelme. Az a védelem, mely véleményem szerint nem gyenge egység, de nincs is olyan jó, mint tavaly. A védőfal alapjában véve erős, de a sérülések (mely az egész csapatot sújtja) itt is tényezők. Mögöttük azonban egyre több a kérdőjel, pl. a LB-sor közepén az újonc Greg Jones fog kezdeni, itt is elég sok az egész évre kidőlt hiányzó. A secondary pedig aztán még nagyobb kérdőjel: se Amukamara, se Terrell Thomas nem bevethető, ami a mi elkapó sorunk ellen veszélyes lehet. Rolle, a safety játékát is érdemes lesz nézni, a héten szópárbajban már elég jól teljesített, DeSean biztosan bizonyítani akar ellen. Esélye lesz is, a Giants védelem idén a liga egyik legtöbb 20 vagy annál több yardos játékát engedte két meccsen.
Mellettünk szólhat még pár játékosunk hagyományosan jó formája a Giants ellen. Vick karrierje során hatszor szerepelt a Giants ellen, ezekből négyszer Eagles játékosként. A hat meccsen összesen 47-szer futott ellenük, összesen 350 yardért és 4 TD-ért. Brent Celek is általában előhúz ellenük valamint, 8 meccs alatt 3 TD a mérlege, illetve 228 yard. Maclin sem olyan rossz ellenük legtöbbször, 4 meccs alatt eddig 18 pontot szerzett. Említettem, hogy a Giants idén elég gyengécske a nagy játékok ellen. Nos, mi ebben vagyunk erősek, 2008 óta csak a Cowboys és a Packers csinált több 25 yardos játékot, mint mi, de már idén is 14-nél járunk. Shady McCoy is lett említve, most ide még pár statisztikai adat. Mi vagyunk jelenleg a liga második, az NFC legjobban futó csapata 184.5 yarddal meccsenként. Futásai mellett elkapásból is veszélyes McCoy, olyannyira, hogy a kettőből együtt 16 first downt ért már el idén, ennél többet csak a Texans játékosa, Tate ért el. Erősségünk még a third down szituációkban jövő passz, ilyenkor Vick kereken 100.0-as ratinggel passzol, mely a liga negyedik legjobbja. Átlagosan egyébként minden második harmadik és valahány kísérletünkből lesz első és 10, mely a ligában a negyedik legjobb.
Mire számítsunk, ha a Giants támadósora birtokolja a labdát?
Tavaly a New York Giants támadósor egyik legnagyobb gondja a turnoverek voltak. 42-szer vesztettél el a labdát (25 Eli interception, 17 fumble), mely a legtöbb volt az egész ligában. Idén azonban fejlődés figyelhető meg, két meccs során két interception csak a mérleg. De most egy erős védőfal, és egy nagyon erős secondary fogja vadászni a labdákat, ha pedig sikerrel teszik, akkor az Óriások esélye nagyon csökkeni fog a győzelemre. A Nagy Alma csapatának lehetőségeit csökkenti, hogy az elkapó soruk is erősen ritkul a sérülések miatt. Jacobs és Bradshaw játékában pedig a fumble veszély ott van mindig, kérdés, képesek-e harmadik meccsen is elvesztett labda nélkül teljesíteni. Ha igen, akkor jó eséllyel zárnak jó meccset, az Eagles futás elleni védelme eddig a 31. a ligában. Dolgukat nehezíti, hogy a támadófal se villog idén még, 7 sacket is engedtek két meccs alatt, a negyedik legtöbbet a ligában eddig. Ez azért különösen rossz hír Manningnek, mivel az Eagles két meccs alatt 9 sacket szerzett már, ebből 8 esetben blitz sem volt hívva. Ez köszönhető főleg Washburn érkezésének, illetve Babin és Jenkins is gyorsan beilleszkedett a rendszerbe. A nagy kérdés, hogy a LB sor mit tud hozni, ők a csapat leggyengébb pontja, igaz most náluk is új felállás következik. Chaney kerül középre, aki tavaly pont a Giants elleni játékával szerezte meg a kezdő helyet, Matthews pedig a gyenge oldalra. Mindenképpen érdekes lesz, Manning mennyire tudja használni a TE-ket, ez ellen idén sem megy a csapatunknak.
Van pár védőnk, akinek általában különösen jól megy a Giants ellen: Asante Samuel 8 meccsen 4 interceptiont húzott, Babin pedig négy meccs alapján 14 szerelésnél jár ellenük. Említettem, hogy idén már 9 sacknél járunk. Nos, ez a második legtöbb a ligában, csak a Dallas áll tízzel. Említést érdemel még a 3. down elleni védekezésünk is, mely 1999 óta a legjobb az NFC-ben, idén pedig 5. a maga 32%-ával.
Kulcs „match-upok”
William Beatty, LT – Trent Cole, DE
Cole élete egyik legjobb teljesítményét hozta a Falcons ellen, pedig nem ma kezdte a focit. Nem csak passz ellen volt jó (2 meccs, 2 sack), hanem a futásokra is odaért. De gyorsan meg kell jegyeznünk, korábban is volt olyan, hogy nagyszerű formában várta a Giants elleni fellépést Trent, mégse ért el semmit. Utoljára például sacket az Óriások ellen 2008 novemberében ért el, akkor ki is kaptunk. Azóta se sack, se vereség. Vele szemben fog állni Beatty, aki talán az egyik legjobb része volt a támadófalnak idén, a PFF számai szerint még sacket sem engedett. Kemény csatára van kilátás, főleg, ha mindketten elkapják a fonalat.
Steve Weatherford, P – DeSean Jackson, WR
Olyan párharcot írok, mely könnyen lehet, hogy nagyon elő se fog fordulni. Ha mondjuk a negyedik negyedben szoros az állás, biztos, hogy nem rúgják Jackson kezébe a labdát az Óriások. Weatherford egyébként 2 meccs után átlagos, rúgásait 11.7 yardnyit szokták visszahordani, mellyel a 25. a ligában. Tény, idén nekünk se megy a visszahordás amúgy, átlagosan 2 yardnyit hordunk vissza, ez a 31. helyre elég csak. De hát DeSeanról beszélünk… J
Ismerősök
Kivel mással lehetne ezt a rovatot kezdeni, mint Steve Smith. Az elkapó 2007 és 2010 között játszott jelenlegi ellenfelünknél, egyszeres Pro Bowler lett színeikben, összesen 11 TD-t szerzett csapatának. Mostani secondary edzőnk, Johnnie Lynn 1997 és 2003 között volt hasonló beosztásban a Giatns edzői stábjának tagja, illetve 2 évig védekező koordinátor is volt náluk. Jaiquawn Jarrett, újonc safety játékosunk New Yorkban született, míg Brandon Hughes, CB tavaly töltött el bő 10 hónapot New Yorkban, amikor a Giants PS tagja volt. A Giants főedzője, Tom Coughlin is rendelkezik Eagles múlttal, 1984-ben és ’85-ben az elkapóinkat edzette, míg asszisztense, a secondary edző Peter Giunta 1991-től 3 éven keresztül volt a mi DB edzőnk. Korábbi játékosunk is szerepel a rosterükön, Stacy Andrews, OG 2009-ben volt csapatunk tagja 10 meccsen, kétszer kezdőként. Pár Philly kötődésű játékos is van náluk, ilyenek: William Beatty, Kareem McKenzie, Mark Herzlich és Da’Rel Scott.
Természetesen egyetemi csapattársaik is akadnak, csak felsorolásszerűen:
- Jason Avant és Mario Manningham (elkapók) 2004 és 2005-ben a Michigan elkapói voltak.
- Nate Allen és Jason Pierre-Paul 2009-ben a South Florida védelmének két tagja volt. Szereplésüknek is köszönhetően a Bulls védelme abban az évben a Big East legjobb passz elleni védelme volt.
- Trevor Laws és Justin Tuck 2004-ben a Notre Dame egyetem védőfalát alkotta együtt.
- Antonio Dixon pedig Kenny Phillips csapattársa volt 2005-ben a Miami egyetemen.
Akire külön figyelj
Hakeem Nicks, WR
A harmadéves elkapó Manning legveszélyesebb fegyvere. Már újoncként hat TD-ig és 790 yardig jutott, tavaly aztán már 1000 elkapott yard fölött zárt, amihez 11 TD is társul, pedig csak 13 meccsen játszott. Idén sem kezd gyengén, két meccs, 10 elkapás, 137 yard, 1 touchdown. Sok elkapást fog most is várhatólag csinálni, kérdés, Asante vagy Aso mennyire tudja ezeket kevés yardra visszafogni.
Jason Pierre-Paul, DE
Tavalyi elsőkörös pick, aki kissé lassan lendült bele a profi ligába. 10 meccset húzott le sack nélkül, majd a Jax ellen végre felvette a ritmust a 11. meccsén: 8 szerelés, 2 sack. Következő héten pedig újabb 2 zsákolás került neve mellé. Kiváló atléta, idén pedig a szezon elejétől jól játszik, már 2.5 sacknél jár. Mivel Osi Umenyiora még várhatólag nem játszik, Jason Peters lesz az ellenfele, kemény meccs vár mindkettőre. Persze, lehet Vick vakoldalát célozza, akkor Herremans nézhet hosszú este elé.
Rekordváró
Kicsit felsorolásszagú lesz, mivel nagyon új dolog nincs, amit biztosan lehet várni:
- DeSean Jackson, ha 100 elkapott yardos meccset hozna, akkor 13 ilyen meccsnél járna, mellyel a házi ranglistán a 7. helyre jönne fel holtversenyben
- LeSean McCoy, ha futott TD-t szerez, akkor sorozatban harmadik meccsén ér el ilyet, melyre karrierje során még sosem volt példa
- Vick 3 TD passzra van karrierje 100. hat pontos átadásától
- Mike Vick 175 futott yardra van az NFL legjobbjától e kategóriában
- Trent Cole még sosem ért el egymást követő 3 meccsen is sacket, most elérhet
- A védelem idén 5, majd 4 sacket csinált. 2004-ben kezdtünk jobban, akkor 4 meccsen sorozatban legalább 4 sack jött össze.
Ennyi lett volna heti beharangozó rovatunk, remélem meg jött a kedvetek a hazai szezonnyitóhoz. Ahhoz a szezon nyitóhoz, mely szeptember 26.-án lesz. Ilyen későn pedig 1971 óta nem kezdtük hazai pályán az évadot. Végére pedig egy megérdemelt kép, amiért nem haragudtok meg talán, hogy nem bikinis nőcike: