A Draft közeledtével, és lassan egy év távlatából úgy gondoltam érdemes lenne folytatni az anno Bébé által elkezdett Draft-elemzés sorozatot. -Az előző részeket ITT megtaláljátok.
Következzen tehát a 2010-ben draftolt játékokról és teljesítményükről egy „elemzés”.
1 kör
Brandon Graham, DE
A szezon első felében még kezdőként léphetett pályára, de pár meccs után kiszorult és a helyét Juqua Parker vette át. Szezon közben néhány játék erejéig DT poszton is próbálkozott. Sajnos nem úgy teljesített, ahogy azt sokan megálmodták. Az ellenfél irányítóját ugyan többször is tudta siettetni, de csak kevésszer, egész pontosan 3 alkalommal sikerült neki ténylegesen odaérnie. Az idény végén egy nagyon súlyos szalagszakadást szenvedett, amiből szeptemberig biztosan nem fog felgyógyulni. Az ő szempontjából nézve tehát nem is akkora baj, hogy ha elmarad a szezon.
2.kör
Nate Allen, FS
Az első meccstől kezdőként léphetett pályára egészen a 13. hétig, amikor is olyan sérülést szenvedett, ami miatt ki kellett hagynia a maradék 3 alapszakasz és a Green Bay elleni Wild Card ütközetet is. 3 Interception, 2 Sack, 1 Fumble Forced és 48 Tackle jelzi, hogy addig sem tétlenkedett. A secondary vezére volt és minden Eagles szurkoló azt várja tőle, hogy a következő években az is maradjon. Soha rosszabb szezont neki!
3.kör
Daniel Te’o–Nesheim, DE
Te’o a szakértők véleménye szerint a drafton túlságosan is előkelő helyen kelt el. Ezt sajnálatos módon nem tudta a szezonban megcáfolni, ugyanis csak 6 meccsen lépett pályára és 2 szerelés mellett 1 sack szerepel a statisztikákban. Vele kapcsolatban azonban meg kell jegyezni, hogy abszolút prospect játékosról van szó, akiről valós képet talán csak 2 év múlva fogunk kapni. A szezon második felében kapott több lehetőséget és volt néhány biztató megmozdulása is.
4. kör
Trevard Lindley, CB
Lindley a Cornerback szekció mélyítése érdekében lett kiválasztva. 11 meccs 23 szerelés és 1 Interception a mérlege. Nem volt tőle rossz ez az újonc szezon de még bőven van hova fejlődnie. A világot nem fogja megváltani , de megbízható playmaker játékossá válhat nálunk.
4.kör
Keenan Clayton, LB
Kezdettől a backup MLB szerepét szánták neki. Bradley sérülése után meg is kapta a bizalmat, ám ezzel egyáltalán nem tudott élni, így át is kellett adnia a posztot Chaneynek. A Speciális egység tagjaként viszont a szezon előre haladtával, egyre jobb teljesítményt nyújtott. A következő szezonban talán több lehetőséghez jut majd, de kétlem hogy, évek múltán is majd róla fogunk beszélni.
4. kör
Mike Kafka, QB
Eleddig csak a TC-ben mutathatta meg tudását a szurkolóknak. Jelenleg ő a 3. számú irányító a csapatnál és ez Kevin Kolb esetleges távozásával sem fog megváltozni, ugyanis abban az esetben a stáb egy Vickhez hasonló stílusú játékos megszerzését tervezi erre a posztra.
4.kör
Clay Harbor, TE
Harbor 9 meccsen kapott szerepet a csapatban, 6-szor kezdőként. 9 elkapása és egy Touchdownja volt a szezonban. Celek cseréjeként sok lehetőséghez ugyan nem jutott, és várhatóan nem is fog sokkal többet, de azt így is sikerült bebizonyítania, hogy hasznára tud lenni a sasoknak. Sokat fejlődhet még, de hogy meddig juthat az NFL-ben azt nagyon nehéz, lenne megmondani. Reméljük rajta nem fog múlni a csapat jó szereplése, továbbra sem.
5. kör
Ricky Sapp, DE
Sapp a TC végeztével IR-re került egy kissé eltúlzott sérülés ürügyén. Előtte LB poszton próbálgatta Reid, de itt nem igazán csillogott, de mivel hatalmas tehetségű játékos az Eagles nem akart róla lemondani és ez a megoldás tűnt a legjobbnak. Az elmúlt időszakban 1öbb mint 10 font izmot pakolt magára és ezzel akár más DE poszton is számolhat vele Washburn edző.
5.kör
Riley Cooper, WR
Néhány remekbe szabott elkapás és más semmi. Akár így is jellemezhetném, de ez így túl egyszerű lenne. Keveset láttuk őt ahhoz, hogy leírjuk viszont épp eleget ahhoz, hogy lássuk milyen hasznos tagja, lehet ő a későbbiekben a csapatnak. A következő években kulcsemberré válhat ha több lehetőséghez jut.
7.kör
Jamar Chaney, LB
Úgy néz ki sikerült az egyetemen játszott 3-4-es védelemből az Eagles 4-3-as felállásába beleszoknia. Sérülések és Clayton rossz játéka is kellett ahhoz, hogy kezdőként láthassuk kifutni a pályára, de talán megérte. Nem várt jó teljesítménnyel rukkolt ki az LB sor közepén. Ha továbbra is tartja ezt a fejlődési ütemet a következő alapszakasz meccsen nem lesz kérdéses, hogy övé az egyik hely az LB sorban.
7.kör
Jeff Owens, DT
Egy egészen jó ám sérüléssel nehezített egyetemi karrierrel a háta mögött érkezett a draftra. A szakértők szerint a megfelelő helyen kelt el és bíztunk benne, hogy nagy fogás lesz, de egyelőre ennek semmi jele. A TC után a Training Squadba került, és ott is ragadt egész szezonra. Még kérdéses a csapatnál maradása.
7. kör
Kurt Coleman, SS
A speciális egység tagjaként kezdte a szezont, aztán később néhány játék erejéig átvette Mikell helyét a csapatban, majd a 14. héten következett számára a nagy lehetőség. Nate Allen sérülése után ő lett a kezdő Free Safety. A kezdeti bizonytalanság után nagyon jól játszott, és bebizonyította a Philly szurkolóknak, hogy elbír ő a komoly feladatokkal is. Remekül játszott az utolsó meccseken és így megszilárdította helyét a keretben. A későbbiekben, ha kezdő nem is de megbízható csere játékos és nagyon jó special team játékos lehet belőle.
Összességében annyit mondhatunk, hogy nem volt ez egy rossz draft. Kiemelkedőnek nem mondatnánk, de a következő években még lehetnek visszaesések, és mindenkiben van még bőséggel fejlődési lehetőség is. Remélem, ha 2-3 év múlva újra elolvassa valaki ezt a bejegyzést, akkor ő is hasonló véleményen lesz.